سه شنبه ٢٩ بهمن ١٣٩٨

Farsi - Bengali

منو اصلی
اوقات شرعی
ساعت
وضعیت آب و هوا
weather.ir is down


  چاپ        ارسال به دوست

آغاز هفتادمین دوره آموزش زبان فارسی در رایزنی فرهنگی

از عصر روز  یکشنبه 22 دیماه 1398 ؛ هفتادمین دوره آموزشی زبان و ادبیات فارسی با حضور علاقه مندان به فراگیری زبان فارسی در محل رایزنی فرهنگی ج.ا.ایران در بنگلادش آغاز گردید.

در این مراسم که با سخنرانی جناب آقای صحت رایزن فرهنگی ج.ا.ایران در بنگلادش آغاز شد , ایشان بر اهمیت و نقش فراگیری زبان دوم در دنیای امروز و نیز مزایا و دستاوردهای  یادگیری زبان فارسی به عنوان زبان و فرهنگ مشترک بین ایران و شبه قاره تاکید نمود .

در این برنامه رایزن فرهنگی کشورمان همچنین با اشاره به تهدیدات رئیس جمهور آمریکا مبنی بر زدن اماکن فرهنگی ایران ؛ این موضوع را نشان دهنده غبطه آمریکا به فرهنگ و تمدن دیرینه ملت ایران دانست و با اشاره به محکومیت جهانی این تهدید , حمله به مراکز فرهنگی که میراث مشترک بشریت می باشد را طبق معاهدات بین المللی جنایت علیه بشریت شمرد.

در این جلسه زبان آموزان نیز با ذکر انگیزه های خویش از فراگیری زبان و ادبیات فارسی به مواردی همچون درک و فهم بهتر اشعار شعرای پارسی گو , آشنایی بیشتر با فرهنگ ایرانی و اسلامی , درک و استفاده بیشتر از فیلم ها و موسیقی ایرانی و یافتن فرصت های شغلی بیشتر اشاره نمودند .


١١:٢٩ - سه شنبه ١ بهمن ١٣٩٨    /    شماره : ٧٤٣٢٢٦    /    تعداد نمایش : ١٤خروج
صفحه اصلی > صفحه نمایش اخبار سایت 
مناسبت روز

پیوندها