سه شنبه ٢٩ بهمن ١٣٩٨

Farsi - Bengali

منو اصلی
اوقات شرعی
ساعت
وضعیت آب و هوا
weather.ir is down


  چاپ        ارسال به دوست

افتتاح اولین دوره آموزشی " ایران شناسی "

عصر روز چهارشنبه 25 دیماه 1398 ؛ اولین دوره آموزشی ایران شناسی در رایزنی فرهنگی سفارت ج.ا.ایران در بنگلادش با حضور رایزن فرهنگی سفارت ج.ا.ایران جناب آقای صحت افتتاح گردید.

این دوره , ویژه فارسی آموزان سطح عالی برگزار گردیده و خود رایزن فرهنگی جناب آقای دکتر سید حسن صحت این دوره را تدریس خواهند نمود ؛ و منبع تدریس آن نیز کتاب ایران شناسی ( تالیف بنیاد سعدی ) می باشد ؛ این کتاب , اولین جلد از مجموعه دوجلدی "ایران شناسی " است. این کتاب شامل 28 درس است که در 7 فصل و 277 صفحه جای گرفته است. فصول 7 گانه این دوره عبارتند از :

-         جغرافیای طبیعی ایران

-         ویژگی های سیاسی اقتصادی ایران

-         ویژگی های فرهنگی ایران

-         تاریخ ایران

-         ایران اسلامی

-         ادبیات ایران

-         علم

همانگونه که میدانیم در بسیاری از کشورهای جهان به ویژه کشورهای اروپایی و آمریکا درس ایران شناسی به زبان انگلیسی یا زبان رسمی همان کشورها ارائه می شود. در حالی که به کمک آموزش محتوا محور , می توان به طور هم زمان به آموزش زبان فارسی و ایران شناسی پرداخت.

بنابر این از جمله ویژگی های این دوره ؛ این است که زبان ِ زبان آموز فارسی به گونه ای تقویت می شود که در آینده می تواند به طور مستقل متون ایران شناسی را بخواند و درباره ایران شناخت عمیق حاصل کند. هدف اصلی این برنامه درسی , انتقال مفهوم و محتوای درسی ( یعنی آشنایی با ایران ) است. که خود بخود به تقویت زبان فارسی فارسی آموخته های رایزنی فرهنگی نیز می انجامد.

انشاالله فارغ التحصیلان این دوره به ایران شناسان بنگلادشی و متخصص در امور ایران تبدیل خواهند شد. در حال حاضر تعداد افراد این دوره 12 نفر می باشند.


١٠:٥٤ - سه شنبه ١ بهمن ١٣٩٨    /    شماره : ٧٤٣٢٢١    /    تعداد نمایش : ١٠خروج
صفحه اصلی > صفحه نمایش اخبار سایت 
مناسبت روز

پیوندها