شنبه ٢٩ دی ١٣٩٧

Farsi - Bengali

منو اصلی
اوقات شرعی
ساعت
وضعیت آب و هوا
weather.ir is down


در گفتگو با مدیرکل موزه ی ملی بنگلادش مطرح شد؛
جشن چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی در بنگلادش 19 بهمن برگزار خواهد شد
روز پنجشنبه 20 دیماه 1397 با حضور در موزه‌ی ملی بنگلادش درخصوص برنامه ریزی و هماهنگی برگزاری جشن چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی، با مدیرکل موزه‌ی ملی بنگلادش و معاون موزه دیدار به عمل آمد.
 ١٣:١٦ - شنبه ٢٢ دی ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
دیدار با دبیر سازمان «رنگه بارا بانگا» (بنگلادش رنگارنگ)
عمران الزمان دبیر سازمان غیر دولتی «رنگه بارا بانگا» روز پنجشنبه 13 دیماه 1397 با سرپرست رایزنی فرهنگی دیدار کرد.
 ٠٨:٤٩ - چهارشنبه ١٩ دی ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
ثبت نام 171 نفر در سال تحصیلی جدید دررشته زبان و ادبیات فارسی دانشگاه داکا
روز دوشنبه 17 دیماه 1397، مراسم سال تحصیلی جدید در دانشگاه داکا آغاز شد. در سال تحصیلی جدید 171 نفر در رشته ی زبان و ادبیات فارسی ثبت نام کرده اند که (علاوه بر تعداد دانشجوی فعلی زبان فارسی) آماری قابل تامل محسوب می شود و از علاقه مندی و اشتیاق روزافزون دانشجویان بنگلادشی برای یادگیری زبان فارسی حکایت دارد
 ٠٧:٤٢ - چهارشنبه ١٩ دی ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
اعلام نتایج سالانه و تقدیر از دانش آموزان برتر مدرسه بین المللی ایران در بنگلادش
روز شنبه یکم دیماه 1397، به مناسبت پایان سال تحصیلی (2018) و اعلام نتایج دانش آموزان مدرسه بین المللی ایران، مراسم تقدیر از دانش آموزان برتر و نمونه برگزار شد.
 ٠٨:٠٢ - شنبه ٨ دی ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
بزرگداشت حافظ در شب یلدا
شب شعر حافظ
در راستای بزرگداشت مشاهیر ادبی ایران و بنگلادش، جمعه 30 آذر –در شب یلدا- مراسم "شب شعر حافظ" در رایزنی فرهنگی ج.ا.ا در داکا با حضور جناب آقای نفر سفیر محترم ج.ا.ا، شاعر بزرگ بنگلادش جناب آقای اسد چودری، اساتید گروه زبان فارسی دانشگاه داکا، ایرانیان مقیم و دانشجویان ایرانی برگزار گردید
 ١٠:٥٢ - يکشنبه ٢ دی ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
همکاری خبرگزاریهای رسمی ایران و بنگلادش
روز یکشنبه با هماهنگی قبلی در محل خبرگزاری دولتی بنگلادش BSS(شانگباد سانگستا) با مدیرکل و سردبیراصلی آن ملاقات به عمل آمد. در این دیدار که در دفتر آقای ابوالکلام آزاد برگزار شد طرفین ضمن ابراز تمایل به توسعه ی همکاریها در بخش رسانه ای، ابراز امیدواری کردند در آینده‌ی نزدیک اقدامات عملی و گامهای جدی برداشته شود.
 ٠٦:٥١ - چهارشنبه ٢١ آذر ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
"گفتگو و ملاقات با مدیر شبکه تلویزیونی پن ویژن"
روز پنجشنبه 15 آذرماه 1397 رئیس شبکه تلویزیونی پن ویژن با حضور در رایزنی فرهنگی با سرپرست رایزنی فرهنگی ملاقات کرد. در ابتدای دیدار، آقای بایزیدمحمود به معرفی این شبکه و برنامه های آن پرداخت و گفت ما ضمن انعکاس فعالیتهای رایزنی فرهنگی این آمادگی را داریم که همکاریهای بیشتری را آغاز کنیم و یقینا ظرفیتهای زیاد وجود دارد که باید از آن بهره برداری شود.
 ٠٦:٤٥ - چهارشنبه ٢١ آذر ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
جشن هفته ی وحدت و میلاد پیامبر اکرم (ص)
روز چهارشنبه 30 آبانماه جشن میاد پیامبر(ص) با حضور گسترده علاقه مندان به پیامبر اعظم حضرت محمد مصطفی (ص) برگزار شد. این مراسم توسط رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در داکا با حضور شخصیتهای برجسته فرهنگی و علمی......
 ٠٩:٠٧ - يکشنبه ٤ آذر ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
حضور تصویرگر مشهور بنگلادشی و خالق "چالش شادی جهانی" در رایزنی فرهنگی بنگلادش
روز یکشنبه 27 آبانماه 1397؛ با دعوت رایزنی فرهنگی بنگلادش، آقای مرشد میشو تصویرگر مشهور بنگلادشی و خالق چالش شادی جهانی و دستیار سردبیر نشریه تخصصی UNmad در محل رایزنی فرهنگی حضور یافت. در این دیدار سرپرست رایزنی فرهنگی با خوش آمد به آقای میشو، خلق آثار پر معنا و نگاه دغدغه مند به مسائل و مشکلات بشری را موضوعی مهم و ارزشمند دانست که توجه به آن بیش از هر زمان دیگری ضرورت دارد.
 ١٣:٣٣ - دوشنبه ٢٨ آبان ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
تولید آثار سینمایی مشترک میان ایران و بنگلادش
روز چهارشنبه 23 آبانماه 1397؛ آقایان مرتضی آتش زمزم کارگردان و تهیه کننده‌ی ایرانی و بایرام فضلی (مدیر فیلمبرداری) با حضور در رایزنی فرهنگی بنگلادش با سرپرست رایزنی دیدار کردند. در این دیدار آقای آتش زمزم از آخرین وضعیت فیلمی که قرار است به صورت همکاری مشترک سینمای ایران و بنگلادش تولید شود؛ گزارشی ارائه کرد و عنوان داشت سفر اخیر ایشان برای هماهنگیهای بیشتر میان گروه ایرانی و بنگلادشی انجام شده است.
 ٠٨:٣٧ - شنبه ٢٦ آبان ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
انتشار شماره جدید نیوزلتر (سپتامبر و اکتبر 2018)
دوماهنامه "نیوزلتر" سال چهلم؛ شماره پنجم؛ مهر و آبان 1397(سپتامبر- اکتبر2018) توسط رایزنی فرهنگی بنگلادش در شمارگان 5000 نسخه (به زبان بنگالی) منتشر شد.
 ٠٩:١٢ - شنبه ١٩ آبان ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
آغاز جشنواره فیلم ایرانی در بنگلادش
آیین افتتاحیه هفته فیلم رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی در بنگلادش روز شنبه دوازدهم آبان 1397 در آکادمی شیلپاکالا با استقبال گسترده‌ی اهالی فرهنگ و هنر و علاقه مندان به فیلمهای ایرانی برگزار گردید. در این مراسم آقای اقبال احسان چودری مشاور نخست وزیر بنگلادش در امور رسانه‌ها، آقای شفیعی معاون سفارت ج.ا.ا در بنگلادش، خانم لاکی انعام بازیگر و کارگردان مشهور بنگلادش و آقای بدر الانام بویا مدیر بخش فیلم آکادمی شیلپاکالا و آقای دکتر حسینی فائق سرپرست رایزنی فرهنگی به عنوان میهمانان و سخنرانان اصلی حضور داشتند.
 ١٢:٣٨ - يکشنبه ١٣ آبان ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
نشست ادبی با موضوع زندگی وآثارادبی سعدی وقاضی نذرالاسلام (شاعر ملی بنگلادش)
در راستای بزرگداشت مشاهیر ادبی ایران و بنگلادش روز جمعه چهارم آبان نشست ادبی با موضوع زندگی و آثار ادبی سعدی وقاضی نذرالاسلام (شاعر ملی بنگلادش) برپا شد. این نشست با همکاری موسسه پژوهشی قاضی نذرالاسلام و فاروق در محل رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در داکا و با حضور جمعی از فرهیختگان، شعرا و نویسندگان برگزار گردید.
 ١٤:٢٧ - پنج شنبه ١٠ آبان ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
تقویت روابط فرهنگی ایران و بنگلادش در زمینه امور رسانه ای
به منظور تقویت ارتباطات فرهنگی و رسانه ای ایران و بنگلادش، روز سه شنبه هشتم آبان ماه ملاقات با آقای اقبال سبحان چودری، مشاور رسانه ای نخست وزیر بنگلادش انجام شد. در این دیدار، آقای چودری به روابط خوب ایران و بنگلادش اشاره کرد که این روابط از سالهای دور و از ابتدای استقلال بنگلادش وجود داشته و ایران همیشه مورد علاقه ی مردم این کشور بوده است.
 ١٣:٠٤ - چهارشنبه ٩ آبان ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری اردوی آموزشی مدرسه بین المللی جمهوری اسلامی ایران در داکا
با توجه به نزدیک بودن اتمام سال تحصیلی جاری برنامه ریزی اجرای یک اردوی آموزشی پیش از پایان سال در جلسه‌ی (نوزدهم مهر) تصمیم گیری؛ و روز یکشنبه مورخ بیست و نهم مهر، اردو برگزار گردید. دانش آموزان براساس مقطع تحصیلی، به دو گروه تقسیم شده و گروه اول مقاطع نونهالان و پیش دبستانی و کلاس اول (حدود صد نفر) از شهربازی کودکان در منطقه‌ی شمولی داکا ؛ و گروه دوم کلاس دوم تا ششم(حدود شصت نفر) نیز از موزه ی ملی بنگلادش بازدید داشتند.
 ١٨:٣٢ - جمعه ٤ آبان ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
بازدید از دپارتمان گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه داکا
روز پنجشنبه 5مهرماه 97 سرپرست رایزنی فرهنگی، با حضور در دانشگاه داکا، ضمن ملاقات با استاد زبان فارسی اعزامی از ج.ا.ایران (آقای دکتر کهدویی) و اساتید دپارتمان زبان فارسی، از اتاق ایران و بخشهای مختلف –از جمله ، کلاسهای درس، حافظ سرا و آزمایشگاه زبان- بازدید کرد.
 ٢١:٤٤ - پنج شنبه ١٢ مهر ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
همکاری ایران و بنگلادش در زمینه امور موزه؛ دیدار با مدیرکل موزه ی ملی بنگلادش
روز چهارشنبه 21 شهریور 1397 ملاقات با مدیرکل موزه و بازدید از بخش اختصاصی ایران در موزه ملی بنگلادش، انجام شد. در این دیدار، مدیرکل موزه آقای عبدالمنان الیاس و آقای شهاب شهریار مدیراجرایی موزه حضور داشتند.
 ١٦:٢٧ - پنج شنبه ٢٢ شهريور ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
مراسم بزرگداشت و تودیع رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران داکا-بنگلادش
ه مناسبت پایان ماموریت جناب آقای حسینی رایزن محترم فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در بنگلادش، مراسمی در روز شنبه 17 شهریور 1397 با حضور شخصیتهای علمی، فرهنگی و مذهبی (در محل رایزنی فرهنگی) برگزار گردید. مراسم با قرائت قرآن آغاز شد و پس از قرائت قرآن، دکتر عبدالقدوس به میهمانان خوش آمد گفت و از زحمات آقای حسینی تشکر کرد.
 ١٤:٣٧ - سه شنبه ٢٠ شهريور ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
مراسم جشن عیدغدیر درسفارت جمهوری اسلامی ایران ورایزنی
با فرارسیدن عید سعید غدیر، جشن عید ولایت وامامت با شکوه خاصی ازسوی پیروان اهل بیت (ع) در حسینیه ها ومساجد داکا و دیگر نقاط مختلف بنگلادش، گرامی داشته شد.
 ١٠:٥٤ - دوشنبه ١٢ شهريور ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
دومین جلسه برای احیاء انجمن فارسی بنگلادش
برگزاری جلسه در رایزنی فرهنگی درتاریخ 22مردادماه 97 دومین نشست احیاء انجمن فارسی با حضور 13 نفرمشتمل برآقایان وخانم ها به شرح ذیل برگزارشد.
 ١٣:١٦ - دوشنبه ٢٩ مرداد ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>

صفحه اصلی > آرشیو اخبار 
مناسبت روز

پیوندها