دوشنبه ٠٣ تير ١٣٩٨

Farsi - Bengali

منو اصلی
اوقات شرعی
ساعت
وضعیت آب و هوا
weather.ir is down


  چاپ        ارسال به دوست

توافق رایزنی فرهنگی وآکادمی شیل پاکالا برای برگزاری برنامه های فرهنگی وهنری مشترک

اجراء نمایش تعزیه با اعزام گروه هنری تعزیه ازایران و همچنین برگزاری نمایش فیلم های ایران در داکا وشهرهای دیگر، از جمله برنامه های رایزنی فرهنگی داکا درسال 1397 می باشد. از آنجا که استفاده حد اکثری از ظرفیت نهادهای فرهنگی حوزه فعالیت دراجراء این قبیل برنامه های فرهنگی به صورت مشترک به طور جدی دردستورکاراین رایزنی قراردارد لذا این نمایندگی اهتمام خود را به کارگرفته است تا مشترکا با آکادمی شیل پاکالا، این برنامه هارا اجراء نماید.

به همین منظور آقای سید موسی حسینی رایزن فرهنگی درتاریخ 14/3/97 با آقای لیاقت علی لاکی مدیرکل آکادمی شیل پاکالا در دفتر آن آکادمی ملاقات نمود. در این دیدار، ابتدا رایزن فرهنگی، از مساعدت های ارزشمند آکادمی شیل پاکالا با رایزنی فرهنگی از جمله در برگزاری جشن نوروزامسال به صورت مشترک، تشکر نمود. در ادامه گفتگو با توجه به ورود انقلاب اسلامی ایران درسال جاری به چهلمین سال از عمر خود، توضیح داده شد که به همین مناسبت امسال درنظر داریم با مشارکت آکادمی شیل پاکالا، برنامه های فرهنگی با تنوع بیشتر و با پوشش جغرافیایی گسترده تری دربنگلادش داشته باشیم. درهمین رابطه ضمن اشاره به دو برنامه نمایش تعزیه و نمایش فیلم های ایرانی، از مدیرکل آکادمی شیل پاکالا خواستار مشارکت موثردراین برنامه ها گردید..

درپاسخ به سخنان رایزن فرهنگی، آقای لیاقت علی لاکی مدیرکل آکادمی شیل پاکالا اظهارداشت:

ایران درقلب مردم بنگلادش جای دارد. ایران کشوری کهن با فرهنگ وهنر وادبیات بسیارغنی است. بنگلادش باید در فعالیت های فرهنگی، هنری واسلامی ازایران الگوبگیرد. وایران دراین زمینه ها ازامکانات وسیعی برخورداراست. البته خیلی ها دوست ندارند که فرهنگ ایران که از اسلام الهام می گیرد، مطرح گردد. اما من شخصا معتقدم که باید ازالگوی فرهنگ وهنراسلامی ایران استفاده کنیم و در راستای همکاری فیمابین، از هرکمکی که درتوان ما باشد دریغ نخواهیم کرد. آقای لیاقت علی لاکی که خودش از هنرمندان پیشکسوت  تأترنیزهست از اعزام گروه تعزیه ازایران به گرمی استقبال نمود وبرای نمایش فیلم های ایرانی در سالن های آکادمی شیل پاکالا درشهرهای مختلف بنگلادش اعلام همکاری نمود. پس ازاین سخنان، ازسوی آقای لیاقت علی لاکی، درباره جزئیات برنامه های پیشنهادی سئوالاتی مطرح گردید وپاسخ لازم داده شد. درنتیجه این گفتگو، با تعیین تاریخ زمان اجرای برنامه، تصمیمات لازم برای اجراء این برنامه ها اتخاذگردید.

 


١٤:١١ - سه شنبه ١٥ خرداد ١٣٩٧    /    شماره : ٧٠٦٧٤١    /    تعداد نمایش : ١٩١خروج
صفحه اصلی > صفحه نمایش اخبار سایت 
مناسبت روز

پیوندها