دوشنبه ٠٣ تير ١٣٩٨

Farsi - Bengali

منو اصلی
اوقات شرعی
ساعت
وضعیت آب و هوا
weather.ir is down


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری جشن میلاد امیرمومنان (ع) در رایزنی

همزمان با روز ولادت مولای متقیان حضرت امیر علی (ع) مراسمی در روز 11/1/97 با مشارکت رایزنی فرهنگی و انجمن مومنین بنگلادش، تحت عنوان "جشن مولود کعبه" در سالن کتابخانه رایزنی فرهنگی داکا برگزار گردید.

دراین آئین، بیش از150 نفر از طبقات مختلف مومنین وپیروان اهل بیت (ع) شرکت نموده بودند. برنامه با تلاوت قرآن و مدیحه سرایی در شأن مولای کائنات امیر مؤمنان حضرت علی بن ابی طالب (ع) آغاز گردید سخنرانی مراسم را حجت الاسلام محمد عبدالقدوس از طلاب بنگلادشی، برعهده داشت.

آقای سید موسی حسینی رایزن فرهنگی ضمن عرض تبریک این مولود فرخنده وخیرمقدم به حاضران جلسه، اظهارداشت: امروز در این مراسم گرد آمده ایم تا زادروز حضرت علی ابن ابی طالب (ع) اسوه والگوی بشریت را در شجاعت وپایمردی، عدالت و آزادگی، ایمان و بردباری وفضیلت وتقوا، گرامی بداریم. امام علی نه فقط برای مسلمین ومومنان، بلکه برای تمامی عدالت طلبان و آزادگان در جامعه بشری برترین الگو ومقتدا به شمارمی رود که تاریخ نمونه آنرا سراغ نیافته است. رایزن فرهنگی در ادامه، شعر مشهور استاد شهریار را در وصف مولای متقیان(ع) به همراه توضیحات آن برای حضارارائه نمود.

حجة الاسلام محمد عبد القدوس سخنران مراسم، با ملاحظه اقتضای جلسه که اغلب شرکت کنندگان را مستبصرین تشکیل می دادند، با استناد به کتب و منابع حدیث اهل سنت، به بیان برخی از مناقب و فضایل مولا امیر المومنین(ع) پرداخت. وی گفت : در طول قرون متمادی از سوی دشمنان اهل بیت (ع) تلاش شده تا فضایل آن حضرت را پنهان و مدفون سازند و حتی در مواردی، آنحضرت را با رذایل معرفی کنند، اما خداوند متعال، علی را چنان عالی قرار داده که هیچ یک از این تلاشها با موفقیت همراه نبوده است. بلکه بر عکس، علی (ع) همچنان مولا و مقتدای نه فقط طبقات مختلف مسلمانان بلکه الگو برای جهان بشریت می باشد.

مراسم با دعاونیایش وسپس پذیرایی شام ازمهمانان به پایان رسید.


٠٨:١٧ - سه شنبه ١٤ فروردين ١٣٩٧    /    شماره : ٧٠٢٤١٧    /    تعداد نمایش : ٢٠١خروج
صفحه اصلی > صفحه نمایش اخبار سایت 
مناسبت روز

پیوندها