دوشنبه ٠٣ تير ١٣٩٨

Farsi - Bengali

منو اصلی
اوقات شرعی
ساعت
وضعیت آب و هوا
weather.ir is down


  چاپ        ارسال به دوست

محفل بزرگ قرآنی با حضور مشاور ارشد نخست وزیر و وزیر امور دینی بنگلادش

درداکا پایتخت کشور بنگلادش ، روزچهارشنبه 28 اکتبر 2015 میلادی مطابق با  ششم آبان ماه 1394 پس ازنماز مغرب در محل مسجد بیت  المکرم ( بزرگترین مسجد بنگلادش ) مرا سم تجلیل از قاریان، حافظان و حامیان قرآن کریم برگزار گردید.

در این محفل بزرگ قرآنی که توسط بنیاد اسلامی بنگلادش تدارک دیده شده بود وگوهر رضوی مشاور ارشد نخست وزیر ، مطیع الرحمان وزیر اموردینی ، وزیر اوقاف و امور خیریه کشور بحرین ، سفیرکشور مصر در بنگلادش ، خسروآبادی معاون رایزنی فرهنگی ج .ا .ایران ، محمد شمیم افضل رییس بنیاد اسلامی و تنی چند از علما و شخصیهای برجسته دینی و فرهنگی به ویژه امور قرآنی  وبیش از پنج هزار نفر از حافظان ، قاریان و فعالان قرآنی حضور داشتند از تمامی حافظان ، قاریان و داوران قرآنی که در سالهای اخیر حائز رتبه و مقام شده بودند ، در فضایی بسیار با شکوه و روحانی از آنان تجلیل به عمل آمد و هدایایی تقدیم آنان شد ،

برنامه با تلاوت زیبای قاری برحسته و خوش لحن بنگلادش استاد شیخ احمد بن یوسف (پنج سال پیش رتبه ی دوم قرائت را در مسابقات بین المللی قرآن کریم تهران کسب کرده است ) آغاز گردید . سپس توسط خضر حیات خان معاون بنیاد اسلامی  ( اسلامیک فوندیشن ) برنامه ها اعلام گردید .

شمیم افضل خان رییس بنیاد اسلامی بنگلادش سخنران اول بود ودر خصوص فعالیتهای قرآنی گذشته و برنامه های پیش روی بنیاد اسلامی سخنرانی کرد. بعد از آن وزیرامور دینی مطیع الرحمان سخنانی را بیان داشت و ازاسلامیک فوندیشن تشکر و قدر دانی کرد . سپس سفیر مصر سخنان کوتاهی را بیان داشت و بعد از آن خسروآبادی معاون رایزنی ج.ا. ایران که یکی از مهمانان محفل بود سخنرانی کرد . ایشان ضمن تقدیر و تشکر از اسلامیک فوندیشبن برای برگزاری این محفل با شکوه و همکاری تنگاتنگ و ماثری که با رایزنی فرهنگی ایران در امور قرآنی دارند دقایقی به ایراد سخن پرداخت .

خسروآبادی بعد از سخنان مقدماتی گفت سلام و صلوات خدا وند بر پیامبری که رحمه اللعالمین است و همه ی ما مسلمانان پیرو او هستیم ، حضرت محمد ص سحابی مبارک است که باران رحمت آن قرآن کریم است و شما قاریان  ، حافظان و خادمان قرآنی در صورتی که عامل دستورات خداوند نیز باشید قطرات بلورین آن باران رحمتید که بر سر بشریت باریدن میگیرد و بدون هیچ تبعیضی همه را سیراب میکند و پاکی ، سر سبزی و طراوت را بهمراه می آورد . شما قطران باران رحمت الهی میتوانید در کنار هم قرار بگیرید و همچون اقیانوسی باشید که در مواقع لزوم خروشان و پر تلاطم باشد و همچون دانه های زنجیر بهم متصل مدافع دین پیامبر رحمت اللعالمین باشید .

سپس وزیر اوقاف و امور خیریه بحرین سخنرانی کرد و قول کمک و مساعدتهایی را بداد که میتواند سطح فعالیتهای قرآنی بنگلادش را ارتقا بخشد و همکاری بیشتر در این امور را خواستار شد .

بخش دوم برنامه پس از اقامه نماز عشا با حضور و سخنرانی گوهر رضوی مشاور ارشد نخست وزیر ( برجسته ترین شخصیت شیعه در دولت بنگلادش ) ادامه یافت  و در لابلای برنامه ها نعت رسول ص خوانده می شد و جوایز و هدایای قاریان و حافظان اهدا می گردید . این برنامه ی قرآنی و روحانی در ساعت یازده شب پایان یافت .

لازم به ذکر است که در حاشیه ی برنامه خسروآبادی  با وزیر امور دینی و مدیران اسلامیک فوندیشن ملاقات کوتاهی داشت و ضمن درخواست ارتقا فعالیتهای قرآنی بین دو کشور ایران و بنگلادش اظهار داشت که جمهوری اسلامی ایران میتواند تجارب ارزشمند خود را در برگزاری مسابقات بین المللی قرآن کریم در تهران که امروزه از معتبرترین مسابقات قرآنی جهان اسلام است را در اختیار کشور بنگلادش قرارداده و در برگزاری مسابقات بین المللی در این کشور کمک و مساعدت نماید که مورد استقبال مدیران اسلامیک فوندیشن و وزیر امور دینی قرار گرفت . 


١٠:٠٠ - جمعه ٨ آبان ١٣٩٤    /    شماره : ٦٣٩٨٠٩    /    تعداد نمایش : ٨٠٩خروج
صفحه اصلی > صفحه نمایش اخبار سایت 
مناسبت روز

پیوندها