پنج شنبه ٠٢ ارديبهشت ١٤٠٠

Farsi - Bengali

منو اصلی
اوقات شرعی
ساعت
وضعیت آب و هوا
weather.ir is down


  چاپ        ارسال به دوست

ملاقات با جناب آقای عتیق الاسلام شهردار داکا (پایتخت بنگلادش )

در چارچوب فعال نمودن دیپلماسی شهری بین شهر های بنگلادش و شهرهای کشور عزیزمان ایران ؛ روز پنجشنبه (اول اسفندماه 1398 ) با جناب عتیق الاسلام شهردار شمال شهر داکا ملاقات صورت گرفت . (لازم به ذکر است که شهر داکا دو شهردار دارد : یکی شهردار شمال شهر (که مناطق مرفه و دیپلماتیک نشین شهر است ؛ و شهردار جنوب داکا )

در این ملاقات ؛ که بعد از انتخاب مجدد ایشان در انتخابات اخیر شهرداریها صورت میگرفت و برای این انتخاب به ایشان تبریک گفته شد ؛ با بیان مقدمه ای از فلسفه ارتباط شهر ها و زمینه های فرهنگی در همکاری های مشترک بین شهر ها به ایشان پیشنهاد شد که یکی از بزرگراه های داکا و یا یکی از خیابانهای اصلی داکا به نام " ایران " و یا به نام یکی از مشاهیر سیاسی و یا فرهنگی ایران شود ؛ ایشان نیز با استقبال از این پیشنهاد در خواست نمود با توجه به اینکه سال جاری (2020 ) یکصدمین سالگرد تولد مجیب الرحمان پدر استقلال بنگلادش است ؛ شهرداری تهران نیز در اقدامی متقابل ؛ نام خیابانی را به نام ( مجیب الرحمان ) نامگذاری نماید.

مقرر گردید که بعد از توافق اولیه بین دو شهر؛  شهرداران دو طرف سفری به شهر های متقابل داشته باشند و از تجربیات یکدیگر در حوزه مدیریت شهری , معماری شهری , خدمات شهری و... نیز بهره ببرند .


٠٩:٣٩ - پنج شنبه ٨ اسفند ١٣٩٨    /    شماره : ٧٤٦٠٤٦    /    تعداد نمایش : ٢٠٨خروج
صفحه اصلی > صفحه نمایش اخبار سایت 
مناسبت روز

پیوندها