پنج شنبه ٠٢ ارديبهشت ١٤٠٠

Farsi - Bengali

منو اصلی
اوقات شرعی
ساعت
وضعیت آب و هوا
weather.ir is down


  چاپ        ارسال به دوست

ملاقات با رئیس دانشگاه قاضی نذرالاسلام

دانشگاه قاضی نذرالاسلام دانشگاهی دولتی است که در سال 2006 و در زمینی به مساحت 200 هکتار در شهر میمنسینگ در 120 کیلومتری داکا پایتخت بنگلادش تاسیس شده است و در حال حاضر 7000 نفر دانشجو دارد.

رشته هایی که در این دانشگاه تدریس می شود عبارتند از: زبان و ادبیات بنگالی، زبان و ادبیات انگلیسی، موسیقی، هنرهای زیبا، تئاتر، فیلم و رسانه، مهندسی کامپیوتر، مهندسی برق، مهندسی محیط زیست، اقتصاد، مدیریت، فرهنگ عمومی، مردم شناسی، علوم اجتماعی، مدیریت نیروی انسانی و حقوق.

این دانشگاه تنها دانشگاهی است که در بنگلادش به نام شاعر ملی و حماسه سرای بنگلادش قاضی نذرالاسلام نامگذاری شده است و در خود دانشگاه موسسه ای هم با عنوان موسسه مطالعاتی قاضی نذارالاسلام وجود دارد.

در تاریخ 5/8/98 رایزن فرهنگی سفارت ج.ا.ا در بنگلادش، جناب آقای صحت به همراه هیاتی ضمن ملاقات با رئیس دانشگاه و بازدید از بخشهای مختلف این دانشگاه به رئیس دانشگاه پیشنهاد تاسیس گروه زبان و ادبیات فارسی داده شد.

 آقای دکتر مستفیض الرحمان رئیس دانشگاه نیز ضمن استقبال از این پیشنهاد رایزنی فرهنگی، اعلام نمود در اولین فرصت ابتدا یک کرسی آموزش زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه راه اندازی خواهد نمود و بعد از طی مراحل اداری لازم نسبت به تاسیس گروه زبان فارسی اقدام خواهند نمود.

رئیس دانشگاه همچنین درخواست نمود که یک یادداشت تفاهم با یکی از دانشگاههای ج.ا.ا امضا نمایند که جناب آقای صحت پیشنهاد نمود این یادداشت تفاهم بین دانشگاه نذرالاسلام و دانشگاه فردوسی مشهد امضا شود که مورد استقبال و موافقت رئیس دانشگاه قرار گرفت. رایزن فرهنگی ج.ا.ا از رئیس دانشگاه و چهارتن از معاونین ایشان برای سفر به شهر مشهد و امضای یادداشت تفاهم همکاری با دانشگاه فردوسی مشهد دعوت نمود که رئیس دانشگاه این دعوت را پذیرفت

 


٠٨:٣٢ - پنج شنبه ٩ آبان ١٣٩٨    /    شماره : ٧٣٧٨٧٢    /    تعداد نمایش : ٣٦٢خروج
صفحه اصلی > صفحه نمایش اخبار سایت 
مناسبت روز

پیوندها