سه شنبه ٢٨ خرداد ١٣٩٨

Farsi - Bengali

منو اصلی
اوقات شرعی
ساعت
وضعیت آب و هوا
weather.ir is down


  چاپ        ارسال به دوست

مراسم بزرگداشت و تودیع رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران داکا-بنگلادش

به مناسبت پایان ماموریت جناب آقای حسینی رایزن محترم فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در بنگلادش، مراسمی در روز شنبه 17 شهریور 1397 با حضور شخصیتهای علمی، فرهنگی و مذهبی (در محل رایزنی فرهنگی) برگزار گردید. مراسم با قرائت قرآن آغاز شد و پس از قرائت قرآن، دکتر عبدالقدوس به میهمانان خوش آمد گفت و از زحمات آقای حسینی تشکر کرد. دکتر ظهیرالدین محمود در سخنانی ضمن تشکر از زحمات آقای حسینی، ایشان را فردی آشنا به ظرافتهای فعالیت فرهنگی و سیاسی معرفی کرد که از ابتدای انقلاب اسلامی ایران در عرصه های مختلف حضور فعال داشته و توانایی و پشتکار ایشان الحق و الانصاف ستودنی است. دکتر ظهیرالدین نظم، جدیت، تخصص و مردم داری آقای حسینی را یکی از دلایل اصلی موفقیت ایشان دانست و برای همه آرزوی سلامتی نمود. آقای محمداشرف الدین خان، از طلاب جامعه المصطفی، اظهار داشت با توجه به تعامل خوب آقای حسینی با مردم و فرهنگ بنگلادش، اتمام ماموریت ایشان را خبری ناخوشایند دانست که یقینا خلا ایشان احساس خواهد شد. آقای مصطفی طارق الحسن، عملکرد آقای حسینی را در ارتقای سطح کیفی و انتشار نشریه ی وزین نیوزلتر و نیز مشارکت فعال در برنامه های روز قدس بسیار مثبت دانست و ابراز امیدواری کرد که این روند همچنان در دوره های بعدی ادامه پیدا کند.

دکتر عبدالصبورخان نیز در سخنانی عملکرد رایزن فرهنگی را در توسعه و گسترش زبان فارسی و تلاش برای ایجاد کرسی های مستقل زبان فارسی ستود. در ادامه ی برنامه مجری برنامه با خوشآمدگویی به دکتر کهدویی (استاد اعزامی زبان فارسی از ایران) و دکتر حسینی فائق (سرپرست رایزنی) به آنان خیر مقدم گفت. آقای دکتر کهدویی در سخنانی حضور مجدد خود در بنگلادش را نشان اهمیت بنگلادش نزد مقامات جمهوری اسلامی ایران و نیز علاقه مندی شخص ایشان به این کشور دانست و با مقایسه ی تعداد دانشجویان زبان فارسی در حال حاضر و مقایسه ی آن با بیست سال قبل ابراز امیدواری کرد روند توسعه و گسترش زبان فارسی بیش از پیش افزایش یابد.

 در ادامه، آقای حسینی با تشکر از حضور میهمانان، از همکاری و مساعدت آنان در طول مدت ماموریت تشکر کرد و اظهار داشت لطف و محبت مردم بنگلادش به گونه ای بود که بنده احساس غربت در طول این سه سال نداشتم. رایزن فرهنگی، همچنین از دولت و مقامات بنگلادش به صورت ویژه تشکر نمود که همواره نظر مثبتی به فعالیتهای فرهنگی جمهوری اسلامی ایران داشته اند. ایشان با خیر مقدم به دکتر کهدویی، حضور ایشان را بسیار امید بخش دانستند و برای ایشان و سرپرست رایزنی فرهنگی آرزوی موفقیت کردند. آقای دکتر حسینی فائق نیز با تشکر از آقای حسینی که خالصانه تجربیات ارزشمند خود را انتقال دادند و از هیچ گونه راهنمایی و مساعدتی دریغ نداشتند تشکر نمود و شرط موفقیت فعالیتهای فرهنگی را هم افزایی و همکاری بر پایه ی مشترکات دانست. ایشان با اشاره به اشتراکات فراوان تاریخی، زبانی، فرهنگی ایران و بنگلادش ابراز امیدواری کرد شاهد شکوفایی بیش از پیش مناسبات فرهنگی باشیم. 

در انتهای برنامه با تقدیم برخی هدایا و قرائت شعر و دعا مجلس به پایان رسید.


١٤:٣٧ - سه شنبه ٢٠ شهريور ١٣٩٧    /    شماره : ٧١٢٣١٤    /    تعداد نمایش : ٢٢٠خروج
صفحه اصلی > صفحه نمایش اخبار سایت 
مناسبت روز

پیوندها