پنج شنبه ٢٤ آبان ١٣٩٧

Farsi - Bengali

منو اصلی
اوقات شرعی
ساعت
وضعیت آب و هوا
weather.ir is down


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری مراسم فارغ‌التحصیلی و اعلام نتایج و اهدای جوایز پایانی مدرسه بین المللی ایران در بنگلادش

بحمدالله مدرسه بین‌المللی ایران در داکا با حمایت مسؤولین ایرانی و با همت مدیریت و کادر آموزشی و با همکاری صمیمانه اولیای محترم سال تحصیل ۲۰۱۷ را با موفقیت به پایان رساند. به همین مناسبت در روز ۲۱ دسامبر مراسم فارغ‌التحصیلی و اعلام نتایج و اهدای جوایز پایانی مدرسه بین المللی ایران در بنگلادش برگزار شد. در این مراسم آقای ابراهیم شفیعی معاون محترم سفیر ج.ا.ایران در داکا، آقای پرفسور دکتر ابو ناصر محمد مشکات الدین رئیس دانشگاه جنوب شرق به عنوان میهمانان ویژه ، جوادی سرپرست موقت رایزنی فرهنگی ، آقای محمد عبدالقدوس مدیر اجرایی مدرسه ، معلمان ، دانش‌آموزان و اولیای ایشان حضور داشتند.

ابتدا آقای فیروز قاری محترم و معلم قرآن و آداب اسلامی مدرسه آیاتی را از قرآن مجید تلاوت نمود که این آیات مومنین را نسبت به قدردانی از جایگاه پدر و مادر و اهمیت احسان به والدین در زندگی هر آدمی سفارش می‌نمود.

سپس سرپرست موقت رایزنی به نیابت از آقای حسینی رایزن محترم فرهنگی کشورمان ضمن خوش‌آمدگویی به میهمانان و یکایک دانش آموزان عزیز و اولیای گرامی حاضر در مراسم، به تبیین بعضی از امتیازات و ویژگی‌های مدرسه بین المللی ایران پرداخت. وی از اولیای محترمی که این مدرسه را برای تحصیل فرزندان خود انتخاب کرده‌اند تشکر کرد و اظهار داشت مدیریت مدرسه مصمم است تا آرمان‌ها و آرزوی‌هایی که اولیای مومن و متدین به خاطر آن فرزندان خود را به این مدرسه می فرستند، یعنی آشنایی با آداب و ارزش‌های اسلامی با تاکید بر آموزش قرآنی را برآورده‌سازد و خاطرنشان ساخت بدین منظور تدابیر مختلفی به عنوان فعالیت‌های فوق برنامه اندیشیده شده است. 

پس از آن نتایج امتحانات پایان سال اعلام شد و به دانش آموزانی که در هر کلاس مقام اول دوم و سوم را احراز کرده بودند جوایز و لوح تقدیر و یک شاخه گل اعطاء گردید .

نتیجه بررسی نتایج نشانگر آنست که بین دانش آموزان رقابت شدید وجود داشته و با تفاوت بسیار ناچیز از یکدیگر پیشی گرفته‌اند و این امر حکایت از رشد مطلوب آموزشی در مدرسه دارد. معلمان مدرسه نیز در این خصوص با تلاش در نحوه تعلیم و دقت بسیار در تصحیح برگه‌های امتحانی و انجام تصحیح مجدد برآن بودند تا درباره کیفیت آموزشی در مدرسه جایی برای حرف و سخن وجود نداشته باشد.

امسال میزان تجدیدی‌ها کمتر از دو در صد بودهاست که رشد خوبی را نشان می‌دهد.

مدیریت اجرایی مدرسه نیز جهت تشویق بیشتر دانش آموزان ، جایزه‌ای ویژه برای شاگرد ممتاز سال در نظر گرفت که با مشورات معلمان خانم زینت فردوس دانش‌آموز کلاس سوم به عنوان دانش‌آموز ممتاز سال معرفی و جایزه ایشان در این مراسم به وی اهداءگردید. همچنین به هر یک از دانش آموزان خردسال که در کلاس‌های مهدکودک و پیش دبستانی درس می خوانند نیز با اهدای جوایزی تشویق بعمل آمد.

در ادامه مراسم آقای پرفسور دکتر مشکات الدین مهمان ویژه به سخنرانی پرداخت. ایشان که در ماه آتی جهت شرکت در گفتگوهای فرهنگی آسیایی به ایران دعوت شده است، با بیان بسیار منطفی درباره چرایی ثبت‌نام  فرزندان بنگلادشی در مدرسه بین‌المللی ایران توضیحاتی ارایه نمود.

ایشان گفت: واقعیت دوران حاضر این است که دغدغه اولیای مسولیت شناس امروز فقط این نیست که بچه‌های خود را کجا بفرستند تا خوب درس بخوانند بلکه نیاز مهم‌تری وجود دارد که آن تربیت فرزندان در چهار چوب ارزش‌ها و آداب دینی اسلامی است. از این لحاظ مدرسه بین المللی ایران جایگاه ممتاز و تقریبا منحصر به فردی دارد و این انتخاب از طرف اولیای محترم برای کودکان انتخابی بسیار شایسته و درست تلقی نمود.

پس از سخنرانی دکتر مشکات‌الدین بخش دوم اهدای جوایز انجام پذیرفت. در این بخش ابتدا به سه نفر از معلمان که به تازگی به کادر آموزشی اضافه شدند با اهدای دسته گل استقبال شد. پس از آن به هر یک از معلمان به پاس زحمات بی دریغشان و به پرسنل و خدام مدرسه نیز هدایایی اعطاء گردید.

سپس از رئیس و دبیر فعلی انجمن اولیاء دانش آموزان با اهدایی لوح قدردانی و همچنین در میان اولیا از دو نفر ، یکی از میان آقایان و دیگری از میان خانم‌ها به جهت داشتن بیشترین همکاری با مدیریت مدرسه با اهدای لوح تقدیر وتشکر بعمل آمد.

پس از آن آقای شفیعی کاردار محترم سفارت به سخنرانی پرداخت. ایشان ضمن اعلام حمایت همه‌جانبه سفارت جمهوری اسلامی ایران از مدرسه بین المللی ایران در داکا اظهار داشت: دانش آموزانی که در این مدرسه ثبت‌نام می‌کنند می‌توانند از دو جنبه خودشان را بهره‌مند ساخته و رشد بدهند. یکی از جنبه علمی و آموزشی که این‌جا بحمدالله با متد بسیار عالی کار  آموزش و پرورش به خوبی انجام می پذیرد. دیگر اینکه در خلال این دوران دانش آموزان می‌توانند با شخصیت‌ها و مشاهیر ایرانی که هر کدام گنجینه‌های تمام نشدنی علم و دانش بوده‌اند آشنایی پیدا کنند. دانشمندانی که فقط سرمایه ملت ایران محسوب نمی‌شوند بلکه تمام بشریت از آنان درس انسانیت می‌گیرند. ایشان از دانش‌آموزان دعوت کردند در کنار دروس متعارف سعی‌کنند با زندگی و افکار این دانشمندان ایرانی نیز آشنایی پیدا کنند.

 در پایان برنامه لوح یادبودی از طرف مدرسه به آقای پرفسور دکتر مشکات‌الدین و هدایایی نیز به جناب آقای شفیعی و جوادی اهداگردید.

 در پایان مراسم از کلیه میهمانان با شیرینی و چای پذیرایی به عمل آمد.

 


٠٧:٤٧ - سه شنبه ١٢ دی ١٣٩٦    /    شماره : ٦٩٥١٠٠    /    تعداد نمایش : ٢٧٤خروج
صفحه اصلی > صفحه نمایش اخبار سایت 
مناسبت روز

پیوندها