پنج شنبه ٢٤ آبان ١٣٩٧

Farsi - Bengali

منو اصلی
اوقات شرعی
ساعت
وضعیت آب و هوا
weather.ir is down


  چاپ        ارسال به دوست

آئین نیایش وتودیع برای دانش آموزان در مدرسه بین المللی ایران درداکا

برنامه های آموزشی مدرسه بین المللی جمهوری اسلامی ایران در داکا در سال تحصیلی 2017 روبه پایان است. کلاسها تا یک هفته دیگر تعطیل خواهد شد و دانش آموزان برای امتحانات پایان سال آماده می شوند. جزئیات برنامه های مدرسه از هم اکنون تا آغاز سال تحصیلی جدید به شکل اطلاعیه برای دانش آموزان توزیع شده که از قرار زیر می باشد :

 

 طبق همین اطلاعیه، از اولین برنامه باعنوان میلاد سالانه و مراسم تودیع برای کلاس پنجمی ها یاد شده است. منظور از میلاد، همان مجلس دعا است که به رسم وسنت معمول دربنگلادش برای موفقیت دانش آموزان در امتحانات پایان سال برگزارمی گردد. درکنار آن برای دانش آموزان کلاس پنجم که دوره آموزش ابتدایی را به اتمام رسانده و آماده شرکت در امتحان عمومی و سراسریِ کشوری می شوند، مراسم تودیع و دعا برگزار می شود. مراسم تودیع برای کلاس پنجمی هایی است که قرار است امسال در امتحانات عمومی و سراسری شرکت کنند. برای دانش آموزانی که کلاس پنجم را به پایان رسانده اند امتحانات پی ای سی (PEC) یا دوره پایانی آموزش ابتدایی برگزارمی گردد.

 درسال جاری به امید خداوندمتعال، ازمدرسه بین المللی ایران 5 نفر دانش آموز در امتحانات پایان آموزش ابتدایی شرکت خواهند کرد که از 19 نوامبر(28 آبانماه) آغاز خواهد شد. ازابتدای سال تحصیلی، مدرسه ایران برای ارتقاء علمی دانش آموزان کلاس پنجم کلاس های فوق برنامه و ویژه ای برگزار نموده است به این امید که برای مدرسه افتخار آفرین باشند. برای شرکت دانش آموزان مدرسه بین المللی ایران در امتحانات نهایی، مدیریت مدرسه با اقدام به موقع  با اداره آموزش ابتدایی دولت، هماهنگی و مجوز لازم را اخذ نموده است. اکنون در آخرین روز ازفعالیت آموزشی، به رسم معمول در برخی از مدارس، مدرسه بین المللی ایران نیز برای تودیع این عزیزان و موفقیت آنان مراسمی را با حضور جمعی از اولیاء تدارک دید.

یاد آورمی شود که از عموم دانش آموزان به اتفاق اولیای گرامیشان جهت شرکت در این مراسم دعوت بعمل آمد.  علاوه براولیاء دانش آموزان، معلمان و دیگر مسولین مدرسه، آقایان: سیدموسی حسینی مدیر مدرسه و رایزن فرهنگی، جوادی کارشناس فرهنگی، مولانا دکتر محمد فاروق رئیس گروه مطالعات اسلامی دانشگاه جنوب شرق و آقای قاری آ ک ام فیروز (معلم قرآن دانش آموزان) بعنوان مهمان ویژه حضور یافتند.

خانم فارینا رشید معلم انگلیسی و رابط آکادمی مدرسه در این مراسم اجرای برنامه رابه عهده داشت. مراسم با قراأت آیاتی از کلام خدا توسط معلم قرآن مدرسه قاری فیروز آغازگردید. پس از آن، گروه سرود دانش آموزان مدرسه، نعت زیبایی را در شأن حضرت ختمی مرتبت (ص)  اجراء نمودند. پس از آن آقای سید موسی حسینی از جایگاه مدیر مدرسه و آقای دکتر محمد فاروق استاد دانشگاه جنوب شرق داکا مهمان ویژه مشترکا با اهدای دسته گل و اعطاء مدال های مخصوص به دانش آموزان کلاس پنجمی ها، آنان را مورد تشویق قراردادند. علاوه برآن به دو نفر از دانش آموزان سابق مدرسه در کلاس پنجم که در امتحانات 2 سال قبل با کسب نمرات ممتاز،  افتخار آفریده و رتبه کشوری خوبی کسب نموده بودند با اهداء مدال و تندیس مخصوص از آنان تقدیر به عمل آمد.

سپس آقای سیدموسی حسیینی به همین مناسبت در سخنان کوتاه خود ، از تلاش ها وزحمات معلمان و اولیای دانش آموزان در راستای پیشرفت درسی نونهالان عزیز تشکر نمود و برای موفقیت آنان در امتحانات پایان سال دعا کرد.

آقای دکتر فاروق نیز در سخنان خود، الگوها ونمونه هایی از صداقت و اخلاق حسنه پیامبر اکرم (ص) را به دانش آموزان یاد آورشد و از اولیای محترم خواست که در رشد و تعالی هر دو جنبه ظاهری و باطنی کودکان خود کوشش کنند. آقای دکتر فاروق در پایان به مولودی خوانی پرداخت و دست به دعا و مناجات برای موفقیت دانش آموزان و مسولین مدرسه دعا نمود. آقای محمدعبدالقدوس مدیر اجرایی مدرسه نیز درسخنان خود برنامه های مدرسه را در دوره امتحانات وسال تحصیلی جدید، تشریح کرد.در پایان مراسم از حضار گرامی پذیرایی بعمل آمد.

دعا ونیایش برای موفقیت دانش آموزان درپایان مراسم


٠٨:٢١ - دوشنبه ٢٩ آبان ١٣٩٦    /    شماره : ٦٩٠٢٨٨    /    تعداد نمایش : ٢٨٩خروج
صفحه اصلی > صفحه نمایش اخبار سایت 
مناسبت روز

پیوندها