شنبه ٢٧ مرداد ١٣٩٧

Farsi - Bengali

منو اصلی
اوقات شرعی
ساعت
وضعیت آب و هوا
weather.ir is down


  چاپ        ارسال به دوست

اعلام نتیجه امتحانات نیمه نهایی مدرسه بین المللی ایران درداکا

مدرسه بین المللی ایران در داکا درسال تحصیلی جاری، با برنامه های متنوع آموزشی و فوق برنامه، سال با نشاط و با فعالیت بهتری را سپری نموده است. ایام امتحانات نیمه نهایی امسال، مصادف بود با تعطیلات ماه مبارک رمضان و تعطیلات تابستانی. لذا مدیریت مدرسه با تدبیر خاصی، امتحانات را قبل از آغاز این تعطیلات برگزار کرد تا دانش آموزان ازنظر آموزشی عقب ماندگی نداشته باشند. خوشبختانه نتایج نیمه سال رضایت بخش بوده و نشانگر پیشرفت وضعیت آموزشی مدرسه می باشد. 

پس از پایان تعطیلات طولانی و نسبتا ممتد به مدت 33 روز، مجددا فعالیت آموزشی مدرسه از تاریخ 9 جولای مطابق با 18تیرماه گشایش یافت. دراین مرحله، نخستین اقدام  اعلام نتایج بود. لذا معلمان، همزمان با برنامه های آموزشی روزانه، به تصحیح اوراق امتحانی و آماده کردن کارتکس دانش آموزان اقدام نمودند. از سوی دیگر، با توجه به اینکه پس از عید فطر تا کنون مراسم دیدار با با اولیاء دانش آموزان برگزارنشده بود، لذا درتاریخ 4 مردادماه مراسم ویژه ای برگزار گردید. دراین مراسم، مدیر اجرایی مدرسه، معلمان، دانش آموزان و اولیاء آنان، رئیس انجمن اولیا و مربیان، رایزن فرهنگی وکارشناس فرهنگی، حضور داشتند.

ابتدا یکی از دانش آموزان  آیاتی از کلام الله مجید را تلاوت نمود. پس از آن گروهی از دانش آموزان کلاس مهد کودک، یک شعر انگلیسی را همخوانی و متعاقبا، گروه دیگری از دانش آموزان کلاس سوم سرود دستجمعی را اجرا نمودند.

سپس آقای محمد عبدالقدوس، مدیر اجرایی مدرسه ضمن تشکر و عرض خیر مقدم به دانش آموزان و اولیا و مهمانان در خصوص نتایج کلی امتحانات برگزارشده در نیمه اول سال تحصیلی ودیگر اهداف این مراسم سخنانی ایرادنمود. تحویل کارنامه تحصیلی نیمه اول سال به دانش آموزان، برنامه بعدی بود که توسط رایزن فرهنگی به آنان اعطاء شد.

در ادامه مراسم، رایزن فرهنگی از جایگاه مدیر مدرسه بین المللی ایران درسخنان خود از تلاش مدیریت اجرایی مدرسه، معلمان، دانش آموزان و اولیای آنان تقدیرنمود. وبهبود وضعیت آموزشی مدرسه را نتیجه تدابیر و سیاست های آموزشی اتخاذشده در سال تحصیلی جاری ارزیابی کرد. رایزن فرهنگی همچنین اهمیت توجه به امور آموزشی و تربیتی درنیمه دوم ازسال تحصیلی جاری را مورد تأکید قرارداد وگفت باید معلمان مدرسه با همکاری اولیاء تمام تلاش خود را به کارگیرند تا امسال مدرسه نسبت به سال قبل، از نظر آموزشی و تربیتی نتایج بهتری رابدست آورد.

ملاحظات:

·        مدرسه بین المللی ایران در داکا درسال تحصیلی جاری دارای 108 دانش آموز از مرحله مهدکودک تا کلاس پنجم است.

·        دراین مراسم همراه با اعطاء کارنامه به دانش آموزان دختر، یک عدد روسری که ازقبل برایشان دوخته شده بود اهداء گردید.

باتوجه به اینکه این مراسم اولین دیدار اولیاء و مربیان پس ازعید فطربود لذا دانش آموزان بدون یونیفورم درمدرسه حضور یافته وبالباس های رنگارنگ خود حال وهوای عید را تداعی نموده بودند.


٠٩:١٨ - يکشنبه ٨ مرداد ١٣٩٦    /    شماره : ٦٨٣١٨٢    /    تعداد نمایش : ٢٧١خروج
صفحه اصلی > صفحه نمایش اخبار سایت 
مناسبت روز

پیوندها