شنبه ٢٧ مرداد ١٣٩٧

Farsi - Bengali

منو اصلی
اوقات شرعی
ساعت
وضعیت آب و هوا
weather.ir is down


  چاپ        ارسال به دوست

گردهمایی اولیاء و مربیان مدرسه بین المللی ج اایران. داکا

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

در روز دوشنبه مورخ 19 مردادماه 94 مراسمی در مدرسه بین المللی جمهوری اسلامی ایران در داکا با حضورسفیر جمهوری اسلامی ایران، اعضای رایزنی فرهنگی، دانش آموزان و موزانآخانواده های آنان، کادرآموزشی و اداری مدرسه برگزارشد. عنوان این جلسه،گردهمایی پس ازعید بود که به عنوان یک رسم، متعاقب تعطیلات ماه مبارک رمضان و بازگشایی مدرسه تشکیل می شود. در این برنامه که باشور و اشتیاق خاص دانش آموزان و حضور والدین آنان همراه بود برنامه های هنری متنوعی از سوی دانش آموزان اجراگردید. در این مراسم، مدیر اجرایی مدرسه، رایزن و کارشناس فرهنگی و سفیر جمهوری اسلامی هریک سخنان کوتاهی ایراد نمودند. آقای دکتر عبدالقادر استاد دانشگاه بین المللی اپودیل و از اولیای دانش آموزان، به نمایندگی از خانواده دانش آموزان سخنانی ایراد نمود. وی ازمدرسه بین المللی داکا، به عنوان نمادی از موسسه آموزشی با معیارها و ارزش های اسلامی یاد نمود و از مساعی جمهوری اسلامی ایران در راه اندازی چنین مدرسه ای سپاسگزاری کرد. سفیر جمهوری اسلامی ایران نیز در سخنان خود از اینکه برای نخستین بار در جمع خانواده ها و کادرآموزشی مدرسه حضوریافته است ابراز خوشوقتی کرد و مدرسه بین المللی ج ایران در داکا را نماد علائق و پیوند های دیرین فرهنگی میان ایران و شبه قاره دانست که قرن ها سابقه دارد. آقای واعظی ابراز امید واری کرد با تدابیری که در دست انجام است این مدرسه که تنها مدرسه بین المللی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور است بتواند به عنوان مجموعه ای آموزشی پویا و فعال در جهت ارایه خدمت به هم کیشان مسلمان در بنگلادش خدمات بهتری ارایه کند. 

ملاحظات

·        گردهمایی پس از عید، از جمله مراسم معمول در مدارس بنگلادش است که با حضور اولیاء و مربیان، با بازگشایی مدارس پس از تعطیلات ماه رمضان و عیدفطر برگزارمی شود.

·        مدرسه بین المللی جمهوری اسلامی ایران 10 سال پیش با همت نمایندگی محترم ولی فقیه در داکا و با مجوز دولت بنگلادش و ثبت رسمی آن به عنوان مدرسه وابسته به رایزنی فرهنگی سفارت ایران در داکا آغاز به کارکرد. در شرایط حاضر، دانش آموزان این مدرسه از سن 3 سالگی به بالا در پایه های مختلف آموزشی مشتمل بر: کودکستان، وآمادگی تا سال ششم دبستان تحصیل می کنند. یاد آور می شود مجوز مدرسه پایه های آموزشی تا سطح دیپلم را در بر می گیرد.

 

 

·        نظام آموزشی مدرسه منطبق بر سیستم آموزشی دولت بنگلادش و انگلش مدیوم است.

·        با توجه به رشد نسبی طبقه متوسط در جامعه بنگلادش در دهه های اخیر، مدارس متعدد بین المللی با سرمایه گذاری بخش خصوصی بنگلادش و همچنین کشورهایی از قبیل: آمریکا، کانادا، استرالیا، ترکیه و....تأسیس شده اند و علیرغم شهریه های سرسام آوری که دریافت می کنند از استقبال خوبی برخوردار شده اند. 

مدرسه بین المللی ج اایران درداکا به عنوان یک فرصت استثنایی برای فعالیت های آموزشی فرهنگی در چارچوب قوانین بنگلادش محسوب می شود. این مدرسه در مقایسه با موارد مشابه، در شرایط فعلی از نظرامکانات مورد نیاز و تأمین منابع، با مشکلات جدی همراه است که گزارش آن جداگانه به اطلاع مسئولان رسیده وبرای حلّ آن، باید تدبیر فوری اندیشیده شود.

گزارش تصویری٢٢:١٣ - پنج شنبه ٢٢ مرداد ١٣٩٤    /    شماره : ٦٣٥٣٢١    /    تعداد نمایش : ٦٢٥خروج
صفحه اصلی > صفحه نمایش اخبار سایت 
مناسبت روز

پیوندها