شنبه ٢٧ مرداد ١٣٩٧

Farsi - Bengali

منو اصلی
اوقات شرعی
ساعت
وضعیت آب و هوا
weather.ir is down


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری مراسم روز زبان مادری درمحل مدرسه بین المللی ج .ا .ایران در داکا - بنگلادش

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

روزشنبه دوم ا سفند ماه 1393 مصادف بود با روز زبان مادری در بنگلادش که در نزد دولت و مردم بنگلادش روزی بسیار بزرگ و دارای اهمیت فراوانی است . و معمولا این روز در همه ی سطوح بنگلادش مردم جشن گرفته و آیین خاصی را برگزار می کنند.

مدرسه بین المللی ایران هم از این قضیه مستثنی نبود و این روز را با برگزاری ایین آن  گرامی داشت .

 روز شنبه مورخ 2/12/93 ساعت 9 صبح با حضور معلمان و تعدادی از والدین دانش آموزان و فرزندان آنان مراسم بزرگداشت روز زبان مادری با تلاوت قرآن توسط یکی از دانش آموزان شروع شد و سپس خسروآبادی سرپرست رایزنی فرهنگی ج.ا.ایران ومدیر مدرسه ی بین المللی با بالابردن پرچم بنگلادش و به اهتزاز در آوردن آن ، به مقام شامخ شهدای والامقام زبان مادری در چنین روزی ادای احترام کرد وبعد از آن  سرود ملی بنگلادش توسط دانش آموزان خوانده شد ودر ادامه آیین گل گزاری در محل شبیه سازی شده ی شهید منار (جایگاه شهدای مادری در دانشگاه داکا ) توسط  معلمان ، دانش آموزان و والدین آنها انجام شد . و فضای شادی بر مدرسه مستولی گشت و دقایقی را دانش آموزان و والدینشان به شادی و گرفتن عکس با همدگیر گذراندند و بعد به دلیل اعتصاب عمومی به منازل خود رفتند.

گفتنی است تقریبا مدت 50 روز است که به دلیل اعتصابهای عمومی ( هارتال ) و اتش زدن خودروها و ایجاد آشوب ، مدارس و دانشگاهها تعطیل است .

لازم به یاد آوری است برگزاری اینگونه برنامه های فرهنگی و اهمیت دادن به تعصبات و حساسیت های مردم بسیار می تواند در اعتماد سازی و جذب دانش آموزجدید به مدرسه نقش به سزایی داشته باشد . به طوری انجا مراسم مشابه در سال گذشته وبرنامه ریزی های مناسب از جمله ایجاد انجمن اولیا و مربیان ، صندوق انتقادات و پیشنهادات ، جذب معلمان جدید و مجرب ، برگزاری جلسات مستمر ماهانه و دو ماهانه به ترتیب برای معلمان و والدین دانش آموزان ، به حداقل رساندن تنش های متاثر از بودجه و امور مالی و پرداخت منظم تر حقوق معلمان و اجاره ی ساختمان مدرسه  تهیه تراکت و پوسترهای تبلیغاتی و..........باعث شده است در سال جدید تحصیلی و هم اکنون تعداد دانش آموزان از عدد 42 به 90 ارتقاء یابد ورکورد جدیدی را از شروع به کار مدرسه ثبت نماید . انشالله با برطرف شدن اعتصابها رسیدن این رقم به بیش از 100 نفردور از انتظار نیست .

امید است با شروع سال 1394 شاهد تحولی بزرگ در تصمیم گیری ، تعیین تکلیف نهایی مدرسه به لحاظ برنامه و بودجه وتامین اعتبار به موقع وهمچنین برنامه ریزی مناسب آموزشی و پرورشی با سیستم های مدرن وهوشمند سازی مدرسه باشیم تا انگیزه ی مدیر ، معلمان و همه ی زحمت کشان مدرسه مضاعف شده و روز به روز افزایش دانش آموزان ، بالندگی و خود کفایی مدرسه را شاهد باشیم . 

نکته : در مدرسه ی بین المللی جمهوری اسلامی ایران  در داکا از سال گذشته دانش آموزی حضور دارد که نامش احمدی نژاد است و اکنون کلادس دوم ابتدایی می باشد . خانواده این دانش آموز که از شیعیان فعال بنگلادش می باشند به دلیل روحیه ی استکبار ستیزی دکتراحمدی نژاد رییس جمهور سابق ایران این نام را برای فرزندشان انتخاب کرده اند .

گزارش تصویری٢١:٤٣ - سه شنبه ٥ اسفند ١٣٩٣    /    شماره : ٦٢٦٤٧٤    /    تعداد نمایش : ٧٣٢خروج
صفحه اصلی > صفحه نمایش اخبار سایت 
مناسبت روز

پیوندها