دوشنبه ٠٣ تير ١٣٩٨

Farsi - Bengali

منو اصلی
اوقات شرعی
ساعت
وضعیت آب و هوا
weather.ir is down


  چاپ        ارسال به دوست

برنامه های رییس دانشگاه پیام نور درسفر به داکا

آقای دکتر علی اصغر رستمی، رییس دانشگاه پیام نور ایران درتاریخ 18 آذرماه جاری برای سفر 4 روزه ای وارد داکاشد. موضوع اصلی سفر ایشان، شرکت در سمینار بنیاد ابو ریحان بیرونی بود. علاوه بر آقای دکتر رستمی، 7 نفر دیگر مشتمل بر استادان و مربیان ازدانشگاه های: مازندران5 نفر / مشهد و سیستان و بلوچستان دو نفر ویک خانم از دانشگاه آزاد تهران برای شرکت در این سمینار به داکا آمده بودند.

از جمله برنامه های جنبی که توسط رایزنی در ایام اقامت آقای دکتر رستمی درداکا انجام شد، از ترتیب ملاقات ایشان با رییس دانشگاه خصوصی دافودیل، بازدید از مدرسه بین المللی جمهوری اسلامی ایران و برگزاری جلسه ای در رایزنی همراه با صرف ناهارمی توان نام برد.

دردیدار با رییس دانشگاه دافودیل، طرفین در باره معرفی دانشگاه متبوع خود، همچنین برنامه ها و ظرفیت هایی که برای همکاری فیمابین وجود دارد تبادل نظرنمودند. رییس دانشگاه دافودیل در خصوص کمبود ظرفیت دانشگاه های بنگلادش در شرایط فعلی برای پذیرش متقاضیان گفت: از میان 3 میلیون نفر جوانان واجد شرایط برای ورود به دانشگاه، فقط برای 000/800/1 نفر دانشگاه های ما ظرفیت پذیرش دارند وبرای 000 / 200/1 نفر از واجدین شرایط، کمبود ظرفیت داریم. اظهار نظر رییس دانشگاه دافودیل نکته ای بود که از نظر رییس دانشگاه پیام نور مورد توجه قرار گرفت با این نگرش که دانشگاه پیام نور می تواند بخشی از این نیاز را برآورده کند. و......

ملاحظات:

·        سمینار بنیاد ابوریحان بیرونی از19 لغایت 21 آذرماه به مدت 3 روز برگزار گردید و علاوه بر مهمانانی از ایران، استادانی از دانشگاه های بنگلادش، امریکا، هند، کره جنوبی  و قطر نیز حضورداشتند.

·        چنانچه از قبل و درفرصت مناسب درباره سفر آقای دکتر رستمی به رایزنی اطلاع رسانی شده بود ازفرصت حضور ایشان می توانستیم بهره برداری بیشتری بنماییم. اما از آنجا که هدف اصلی وی حضور درسمینار و ازطرفی این ایام، با فصل تعطیلی دانشگاه ها همراه شده بود، برنامه ریزی دلخواه میسرنشد.

·        با توجه به حضور همزمان دو هیأت از ایران در داکا، (هیأت پارلمانی متشکل از آقایان: عبدالرضامصری / مهردادلاهوتی / ناصرعاشوری/ غلامرضا کاتب و دکتر رستمی رییس دانشگاه پیام نور / دکتر طاهری از دانشگاه بلوچستان)، رایزنی فرهنگی درتاریخ 21 آذرماه،  مهمانی ناهاری با دعوت از اعضای هیأت ایرانی ، سفیر جمهوری اسلامی ایران و همکاران نهادهای ذیربط برگزار نمود.

                                                                        

گزارش تصویری


 


٠٧:٥٥ - سه شنبه ٢٤ آذر ١٣٩٤    /    شماره : ٦٤٢٣٤٧    /    تعداد نمایش : ٥٩٧خروج
صفحه اصلی > آرشیو اخبار 
مناسبت روز

پیوندها