دوشنبه ٠٣ تير ١٣٩٨

Farsi - Bengali

منو اصلی
اوقات شرعی
ساعت
وضعیت آب و هوا
weather.ir is down


  چاپ        ارسال به دوست

یک روز شاد و بیاد ماندنی برای دانش آموزان مدرسه بین المللی ج.ا.ا در داکا - بنگلادش

روز شنبه 23 آبانماه 1394 با برنامه ریزی و هماهنگی رایزنی فرهنگی ، مدیر و معلمان مدرسه بین المللی جمهوری اسلامی ایران در داکا دانش آموزان و خانواده هایشان روز شاد و مفرحی را در بیرون از داکا تحت عنوان اردوی یک روزه تفریحی و آموزشی گذراندند .

مطابق با قانون آموزش و پرورش بنگلادش ، مدارس می بایست حد اقل دو اردوی یک روزه تفریحی و آموزشی را در طی سال تحصیلی برای دانش آموزان خود طراحی و اجرا نمایند. بر این اساس رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در داکا که مسوولیت اداره ی مدرسه بین المللی را برعهده دارد تصمیم گرفت قبل از شروع امتحانات پایان دوره دانش آموزان ، پایان فصل بارندگی و مناسب بودن درجه حرارت هوا این اردوی تفریحی و آموزشی را طراحی و اجرا نماید تا دانش آموزان و خانواده های ایشان در کنار همدیگر حداکثر استفاده را برده و به تجدید قوا ی روحی و جسمی بپردازند و برای امتحانات آمادگی بیشتری را کسب نمایند.

روز شنبه 23 آبانماه 1394 ساعت 9 صبح دانش آموزان با دو دستگاه اتوبوس دو طبقه لیلاند وچند دستگاه خودرو شخصی والدین و خوردروهایس رایزنی فرهنگی به سمت منطقه ی سواردر حومه شهر داکا انتقال داده شدند و از محل جایگاه یادبود شهدای استقلال بنگلادش بازدید کردند وساعاتی را به گشت و گذار و بازی صرف نمودند وتصاویری ماندگار از خود ثبت و ضبط کردند وخانواده ها همراه در کنار فرزندانشان لحظات خاطره انگیزی را رقم زدند.

پس از آن دانش آموزان و خانواده ها ، به سمت دانشگاه جهانگیر نگر که یکی از دانشگاه های معتبر و مهم بنگلادش به شمار می رود حرکت کردند  تا در محیطی بکر و سرسبزکه از قبل هماهنگ شده بود به بازی و تفریح بپردازند . دانش آموزان در فضایی شاد و غیر قابل توصیفی همراه با خانوادهایشان بازیهای طراحی شده توسط معلمان خود را انجام داده وبه شادی و سرور پرداختند و مسابقاتی را اجرا کردند که نفرات اول آن مسابقات جایزه کسب نمایند. وبعد از اقامه نماز خانوده ها و معلمان و مسولین از دانش آموزان و خانوادهایشان با عذای گرمی که در رستوان دانشگاه طبخ شده بود پذیرایی گردیدند و پس از استراحت دقایقی را به بازدید از قسمتهای مختلف دانشگاه ، دپارتمانهای و گروههای مختلف آموزشی ، رستوران و مسجد دانشگاه بازدید کردند و در پایان فرصتی پیش آمد تا از دانش آموزان برتر علمی و اخلاقی مدرسه با اهدا جوایز تقدیر شود و بعد از آن به سمت داکا براه افتادند وپس از عبوراز ترافیک وحشتناک داکا ساعت 20  به مدرسه بین المللی رسیدند و از آنجا هرکدام به منزل خویش رفتند.

نکته: بیش از هشتاد درصد هزینه ی اردو از خانواده ها دریافت گردید .

گزارش تصویری٠٨:٥٥ - شنبه ٣٠ آبان ١٣٩٤    /    شماره : ٦٤١١١١    /    تعداد نمایش : ٦٥١خروج
صفحه اصلی > آرشیو اخبار 
مناسبت روز

پیوندها